Družina | zsmetis.cz

• Zápis do 1. třídy na školní rok 2021 - 2022 (aktualizace)

Zápis proběhne ve dnech 7. a 8.dubna 2021 v čase 12:00 – 18:00 hodin v budově Métis – základní škola. Přihlásit se můžete na telefonním čísle 604 953 449: v pondělí 29.3.2021, 11:00 –13:00 hodin v úterý 30.3.2021, 8:30 – 9:30 hodin Po zaplnění termínů nebudeme již další přihlášky přijímat. Co s sebou: vyplněnou přihlášku (změna - nezasílejte ji emailem) občanský průkaz zákonného zástupce dítěte rodný list dítěte povolení k pobytu (cizinci) Do budovy školy bude moci vstoupit pouze jeden zákonný zástupce dítěte a dítě. Po celou dobu pobytu musíte mít zakrytá ústa a nos respirátorem (dospělá osoba) a rouškou dítě.

• Zápis nanečisto - změna termínů

Vzhledem k epidemiologické situaci dochází k následující změně: Termíny 9. a 16.3.2021 se ruší.

• Zápis nanečisto

Zápis nanečisto proběhne v termínu 9 a 16.března 2021 v čase 14:00 - 19:00 hodin.

Školní družina

Družina realizuje výchovně vzdělávací činnost ve výchově mimo vyučování formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností; umožňuje žákům přípravu na vyučování.

• odpočinkové činnosti - mají odstranit únavu, zařazují se nejčastěji po obědě, popř. ráno pro žáky, kteří brzy vstávají a dále dle potřeby kdykoliv během dne.
  • rekreační činnosti - slouží k regeneraci sil, převažuje v nich odpočinek aktivní s náročnějšími pohybovými prvky. Hry a spontánní činnosti mohou být rušnější.
  • zájmové činnosti - rozvíjejí osobnost žáka, umožňují žákům seberealizaci i další rozvoj pohybových dovedností a poznání.
  • příprava na vyučování zahrnuje okruh činností související s plněním školních povinností, není to však povinná činnost ŠD.

Rámcový režim dne ŠD

• 8:00 - 8:50 - příprava žáků na vyučování, hry
  • 12:40 - 14:45 - konec dopoledního vyučování, hygiena, odpočinkové činnosti (hromadné nebo jiné dle individuálního přání)
  • 14:45 - 17:00 - rekreační a zájmová činnosti, pobyt venku, vycházka, hygiena, odchody žáků, příprava žáků na vyučování

Vychovatelka při výběru zaměstnání přihlíží k počasí, může přihlédnout i k zájmu dětí a žáků v oddělení. Vždy však především vychází ze školního vzdělávacího programu.