Družina | zsmetis.cz

• Fotografická soutěž

Vyhlašujeme vítěze fotografické soutěže "Příroda kolem nás". Děkujeme všem účastníkům za zaslané fotografie. Výběr byl obtížný, protože fotografie se vám opravdu podařily. Porota ve složení - Julie Vávrová, Markéta Šejnostová, Michal Holub a Veronika Patrasová rozhodla takto: Vybrali jsem 10 nejzajímavějších fotografií z 1. stupně: Ella Prokopová, fotografie "Řeka" Eva Straková, fotografie "Pod vodou" František Večerník, fotografie "Sněženky" Jan Andrle, fotografie "Noční ostrov" Anna Kucharczyk, fotografie "Žlutá" Berenika Trojková, fotografie "Kočičí dům" Sára Schmitzová, fotografie "Odraz" Stela Mamulová, fotografie "Detail" Tomáš Straka, fotografie "Želva" Pavlína Tichá, fotografie "Pod mraky" A 5 nejzajímavějších fotografií z 2. stupně: Adriana Mazáčová, fotografie "Sova" Natalia Puchala, fotografie "Jaro ve městě" Ondřej Simaichl, fotografie "Pes" Julie Kolářová, fotografie "Moře" Ondřej Polata, "Voda" Autoři vybraných fotografií obdrželi malou věcnou odměnu.

• Výsledky zápisu do 1. třídy na školní rok 2021-2022

Dne 15.4.2021 proběhl los, který rozhodl o přijetí do 1. třídy Métis – základní škola na školní rok 2021-2022 k základnímu vzdělávání. Identifikační čísla přijatých zájemců: 8, 22, 50, 32, 71, 42, 74, 26, 54, 4, 60, 10, 31, 27, 36, 1, 23, 3 Identifikační čísla nepřijatých zájemců: 29, 14, 99, 6, 19, 56, 11, 33, 72, 68, 15, 30, 39, 25 Zákonní zástupci dětí přijatých k základnímu vzdělávání se po předchozí domluvě s ředitelkou školy dostaví k podpisu Smlouvy o studiu na základní škole. Smlouvu musí zákonný zástupce podepsat do 21.4.2021 a zaplatit první splátku školného do 30.4.2021. Pokud se zákonní zástupci dětí přijatých k základnímu vzdělávání nedostaví k podpisu smlouvy ve stanoveném termínu, budou na volné místo vylosováni dne 22.4.2021 náhradníci z řady nepřijatých zájemců..

• Zápis do 1. třídy na školní rok 2021 - 2022 (aktualizace)

Zápis proběhne ve dnech 7. a 8.dubna 2021 v čase 12:00 – 18:00 hodin v budově Métis – základní škola. Přihlásit se můžete na telefonním čísle 604 953 449: v pondělí 29.3.2021, 11:00 –13:00 hodin v úterý 30.3.2021, 8:30 – 9:30 hodin Po zaplnění termínů nebudeme již další přihlášky přijímat. Co s sebou: vyplněnou přihlášku (změna - nezasílejte ji emailem) občanský průkaz zákonného zástupce dítěte rodný list dítěte povolení k pobytu (cizinci) Do budovy školy bude moci vstoupit pouze jeden zákonný zástupce dítěte a dítě. Po celou dobu pobytu musíte mít zakrytá ústa a nos respirátorem (dospělá osoba) a rouškou dítě.

Školní družina

Družina realizuje výchovně vzdělávací činnost ve výchově mimo vyučování formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností; umožňuje žákům přípravu na vyučování.

• odpočinkové činnosti - mají odstranit únavu, zařazují se nejčastěji po obědě, popř. ráno pro žáky, kteří brzy vstávají a dále dle potřeby kdykoliv během dne.
  • rekreační činnosti - slouží k regeneraci sil, převažuje v nich odpočinek aktivní s náročnějšími pohybovými prvky. Hry a spontánní činnosti mohou být rušnější.
  • zájmové činnosti - rozvíjejí osobnost žáka, umožňují žákům seberealizaci i další rozvoj pohybových dovedností a poznání.
  • příprava na vyučování zahrnuje okruh činností související s plněním školních povinností, není to však povinná činnost ŠD.

Rámcový režim dne ŠD

• 8:00 - 8:50 - příprava žáků na vyučování, hry
  • 12:40 - 14:45 - konec dopoledního vyučování, hygiena, odpočinkové činnosti (hromadné nebo jiné dle individuálního přání)
  • 14:45 - 17:00 - rekreační a zájmová činnosti, pobyt venku, vycházka, hygiena, odchody žáků, příprava žáků na vyučování

Vychovatelka při výběru zaměstnání přihlíží k počasí, může přihlédnout i k zájmu dětí a žáků v oddělení. Vždy však především vychází ze školního vzdělávacího programu.