Družina | zsmetis.cz

• První Mistrovství republiky CG U17

Na prvním Mistrovstvi republiky U17 v golf kroketu naši školu a kroketový klub Métis reprezentovalo devět hračů. Turnaj byl pro nás velmi úspěšný, protože se ve finále utkali Vojtěch Dušek a Josef Rákosník (oba Kroketový klub Métis). Výsledky nejlepších našich hráčů: 1.místo a první mistr republiky U17 Vojtěch Dušek, 2. místo Josef Rákosník, 4. místo Ondřej Simaichl a vítěz plate části Jan Dolejš. Všem zúčastněným hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci, protože všichni jste hráli a chovali se skvěle.

Školní družina

Družina realizuje výchovně vzdělávací činnost ve výchově mimo vyučování formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností; umožňuje žákům přípravu na vyučování.

• odpočinkové činnosti - mají odstranit únavu, zařazují se nejčastěji po obědě, popř. ráno pro žáky, kteří brzy vstávají a dále dle potřeby kdykoliv během dne.
  • rekreační činnosti - slouží k regeneraci sil, převažuje v nich odpočinek aktivní s náročnějšími pohybovými prvky. Hry a spontánní činnosti mohou být rušnější.
  • zájmové činnosti - rozvíjejí osobnost žáka, umožňují žákům seberealizaci i další rozvoj pohybových dovedností a poznání.
  • příprava na vyučování zahrnuje okruh činností související s plněním školních povinností, není to však povinná činnost ŠD.

Rámcový režim dne ŠD

• 8:00 - 8:50 - příprava žáků na vyučování, hry
  • 12:40 - 14:45 - konec dopoledního vyučování, hygiena, odpočinkové činnosti (hromadné nebo jiné dle individuálního přání)
  • 14:45 - 17:00 - rekreační a zájmová činnosti, pobyt venku, vycházka, hygiena, odchody žáků, příprava žáků na vyučování

Vychovatelka při výběru zaměstnání přihlíží k počasí, může přihlédnout i k zájmu dětí a žáků v oddělení. Vždy však především vychází ze školního vzdělávacího programu.