Družina | zsmetis.cz

• Zahájení školního roku 2022-2023

Dne 1.9.2022 v 9:00 - 10:00 hodin proběhne slavnostní zahájení nového školního roku. S žáky 1. - 9. tříd se setkáme v kmenových třídách. Rodiče prvňáčků srdečně zveme do třídy na slavnostní zahájení. Rodiče starších dětí mohou na svoje ratolesti počkat před školou. Pokud by bylo nepříznivé počasí, tak v prostorách školy. Děti se v tento den nemusí přezouvat, nevydávají se obědy, neprobíhá družina. Rovněž pro žáky ze školky proběhne 1.9. pouze slavnostní zahájení, výuka ani pro ně v tento den ještě nebude. V pátek 2.9. a pondělí 5.9. proběhne výuka 9:00 - 11:40. Děti se budou seznamovat s organizací nového školního roku, dostávat výukové materiály, budou si také trochu povídat a zvykat na školu. Děti ať si přinesou přezůvky. Po ukončení výuky půjdou děti na oběd (nezapomeňte obědy přihlásit). Pro žáky 1. - 5. třídy již bude probíhat družina do 17.00 hodin, rovněž ranní družina od 8:00 je pro děti otevřená. Žáci 6.- 9. třídy po obědě odchází domů. Pro žáky 1. - 5. třídy je na 6.9. připra

• Zakončení školního roku 2021/2022

Krásné prázdniny přeje kolektiv Métis - základní škola!

• Škola v přírodě - II. stupeň

Na školu v přírodě jsme dorazili v pořádku. :) Máme za sebou první výlet, fotky budeme průběžně doplňovat do sekce galerie.

Školní družina

Družina realizuje výchovně vzdělávací činnost ve výchově mimo vyučování formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností; umožňuje žákům přípravu na vyučování.

• odpočinkové činnosti - mají odstranit únavu, zařazují se nejčastěji po obědě, popř. ráno pro žáky, kteří brzy vstávají a dále dle potřeby kdykoliv během dne.
  • rekreační činnosti - slouží k regeneraci sil, převažuje v nich odpočinek aktivní s náročnějšími pohybovými prvky. Hry a spontánní činnosti mohou být rušnější.
  • zájmové činnosti - rozvíjejí osobnost žáka, umožňují žákům seberealizaci i další rozvoj pohybových dovedností a poznání.
  • příprava na vyučování zahrnuje okruh činností související s plněním školních povinností, není to však povinná činnost ŠD.

Rámcový režim dne ŠD

• 8:00 - 8:50 - příprava žáků na vyučování, hry
  • 12:40 - 14:45 - konec dopoledního vyučování, hygiena, odpočinkové činnosti (hromadné nebo jiné dle individuálního přání)
  • 14:45 - 17:00 - rekreační a zájmová činnosti, pobyt venku, vycházka, hygiena, odchody žáků, příprava žáků na vyučování

Vychovatelka při výběru zaměstnání přihlíží k počasí, může přihlédnout i k zájmu dětí a žáků v oddělení. Vždy však především vychází ze školního vzdělávacího programu.