Družina | zsmetis.cz

• Zakončení školního roku 2021/2022

Krásné prázdniny přeje kolektiv Métis - základní škola!

• Škola v přírodě - II. stupeň

Na školu v přírodě jsme dorazili v pořádku. :) Máme za sebou první výlet, fotky budeme průběžně doplňovat do sekce galerie.

• Výsledky zápisu do 1. třídy na školní rok 2022 - 2023

Dne 5.4. a 6.4. 2022 proběhl zápis k základnímu vzdělávání do 1. třídy Métis – základní školy na školní rok 2022 - 2023. Registrační čísla přijatých zájemců: 1, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 15, 16, 17, 26, 27, 30, 32, 36, 37, 41, 46 Zákonní zástupci dětí přijatých k základnímu vzdělávání se po předchozí domluvě s ředitelkou školy dostaví k podpisu Smlouvy o studiu na základní škole. Smlouvu musí zákonný zástupce podepsat do 20.4.2022 a zaplatit první splátku školného do 26.4.2022. Pokud se zákonní zástupci dětí přijatých k základnímu vzdělávání nedostaví k podpisu smlouvy ve stanoveném termínu, budou na volné místo vylosováni dne 27.4. 2022 náhradníci z řady nepřijatých zájemců..

Školní družina

Družina realizuje výchovně vzdělávací činnost ve výchově mimo vyučování formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností; umožňuje žákům přípravu na vyučování.

• odpočinkové činnosti - mají odstranit únavu, zařazují se nejčastěji po obědě, popř. ráno pro žáky, kteří brzy vstávají a dále dle potřeby kdykoliv během dne.
  • rekreační činnosti - slouží k regeneraci sil, převažuje v nich odpočinek aktivní s náročnějšími pohybovými prvky. Hry a spontánní činnosti mohou být rušnější.
  • zájmové činnosti - rozvíjejí osobnost žáka, umožňují žákům seberealizaci i další rozvoj pohybových dovedností a poznání.
  • příprava na vyučování zahrnuje okruh činností související s plněním školních povinností, není to však povinná činnost ŠD.

Rámcový režim dne ŠD

• 8:00 - 8:50 - příprava žáků na vyučování, hry
  • 12:40 - 14:45 - konec dopoledního vyučování, hygiena, odpočinkové činnosti (hromadné nebo jiné dle individuálního přání)
  • 14:45 - 17:00 - rekreační a zájmová činnosti, pobyt venku, vycházka, hygiena, odchody žáků, příprava žáků na vyučování

Vychovatelka při výběru zaměstnání přihlíží k počasí, může přihlédnout i k zájmu dětí a žáků v oddělení. Vždy však především vychází ze školního vzdělávacího programu.