Školka | zsmetis.cz

• Zakončení školního roku 2020-2021

Děkujeme všem dětem za to, jak skvěle zvládly školní rok s distanční výukou. Přejeme krásné léto dětem, rodičům i učitelům. Užívejte letních radovánek a 1.9.2021 se těšíme na rozzářené tváře dětí a odpočaté rodiče :). Kolektiv Métis - základní škola

• Fotografická soutěž

Vyhlašujeme vítěze fotografické soutěže "Příroda kolem nás". Děkujeme všem účastníkům za zaslané fotografie. Výběr byl obtížný, protože fotografie se vám opravdu podařily. Porota ve složení - Julie Vávrová, Markéta Šejnostová, Michal Holub a Veronika Patrasová rozhodla takto: Vybrali jsem 10 nejzajímavějších fotografií z 1. stupně: Ella Prokopová, fotografie "Řeka" Eva Straková, fotografie "Pod vodou" František Večerník, fotografie "Sněženky" Jan Andrle, fotografie "Noční ostrov" Anna Kucharczyk, fotografie "Žlutá" Berenika Trojková, fotografie "Kočičí dům" Sára Schmitzová, fotografie "Odraz" Stela Mamulová, fotografie "Detail" Tomáš Straka, fotografie "Želva" Pavlína Tichá, fotografie "Pod mraky" A 5 nejzajímavějších fotografií z 2. stupně: Adriana Mazáčová, fotografie "Sova" Natalia Puchala, fotografie "Jaro ve městě" Ondřej Simaichl, fotografie "Pes" Julie Kolářová, fotografie "Moře" Ondřej Polata, "Voda" Autoři vybraných fotografií obdrželi malou věcnou odměnu.

• Výsledky zápisu do 1. třídy na školní rok 2021-2022

Dne 15.4.2021 proběhl los, který rozhodl o přijetí do 1. třídy Métis – základní škola na školní rok 2021-2022 k základnímu vzdělávání. Identifikační čísla přijatých zájemců: 8, 22, 50, 32, 71, 42, 74, 26, 54, 4, 60, 10, 31, 27, 36, 1, 23, 3 Identifikační čísla nepřijatých zájemců: 29, 14, 99, 6, 19, 56, 11, 33, 72, 68, 15, 30, 39, 25 Zákonní zástupci dětí přijatých k základnímu vzdělávání se po předchozí domluvě s ředitelkou školy dostaví k podpisu Smlouvy o studiu na základní škole. Smlouvu musí zákonný zástupce podepsat do 21.4.2021 a zaplatit první splátku školného do 30.4.2021. Pokud se zákonní zástupci dětí přijatých k základnímu vzdělávání nedostaví k podpisu smlouvy ve stanoveném termínu, budou na volné místo vylosováni dne 22.4.2021 náhradníci z řady nepřijatých zájemců..

Školka

Výuka v Métis začíná každý den v devět hodin ráno. Mezi osmou a devátou hodinou funguje ranní družina pro žáky školky a prvního stupně.

Typy:

Dopolední školka

Příchod dětí do školky je možný mezi 800 a 900 ráno. V dopolední školce probíhá většina vzdělávacích aktivit, je zde méně času věnováno relaxačním činnostem. Dopolední školka je ukončena obědem v čase 1230 – 1300.

Celodenní školka

Probíhá v čase 900 – 1700 hod. Počítá s celodenním zaměstnáním dítěte tak, aby byl maximálně efektivně využit čas, který dítě ve školce stráví, ale zároveň nedocházelo k jeho přetěžování.

900-1030 ranní kroužek – společné zahájení dne, navazuje ranní vzdělávací program podle tematického rozvrhu
1030-1100 dopolední svačina
1100-1200 sportování podle počasí venku nebo v tělocvičně
1200-1230 oběd
1230-1330 relaxace, společná četba, volná hra
1330-1500 odpolední vzdělávací program podle tematického rozvrhu
1500-1530 odpolední svačina
1530-1700 pohybové aktivity podle počasí v tělocvičně nebo na školní zahradě
1300-1700 probíhají kroužky podle zájmu rodičů

Tematický rozvrh

Ve školce je vzdělávací obsah rozdělen do pěti oblastí a každé z nich je věnován jeden den v týdnu:

• Počtářský den – zahrnuje nejen matematiku, ale i logiku, prostorovou orientaci a další související oblasti
  • Jazykový den – je věnován rozvoji komunikačních dovedností, dramatické výchově, seznamování s jazykem českým a anglickým
  • Objevitelský den – patří zejména přírodním vědám od botaniky, přes zoologii, fyziku, chemii až ke geologii a astronomii
  • Výtvarný den – měl by se spíše jmenovat estetický, protože během něj se děti věnují nejen výtvarné činnosti, ale i hudbě, pohybově-estetickému vyjádření atd.
  • Pracovní den – den šikovných rukou. Děti rozvíjejí jemnou motoriku. Sem patří tkaní, vyšívání, modelování, stříhání,… ale i práce na školní zahradě, péče o rostliny apod.

Během ranního i odpoledního vzdělávacího programu pracují děti individuálně nebo ve skupinách, samostatně nebo pod vedením učitele – vše v závislosti na náročnosti tématu, pokročilosti dítěte a jeho potřebách.

Děti v rámci školky tráví hodně času venku. Nejen v době vycházek a sportování, ale podle počasí a tématu i během ranního a odpoledního vzdělávacího programu.