Školka | zsmetis.cz

• První Mistrovství republiky CG U17

Na prvním Mistrovstvi republiky U17 v golf kroketu naši školu a kroketový klub Métis reprezentovalo devět hračů. Turnaj byl pro nás velmi úspěšný, protože se ve finále utkali Vojtěch Dušek a Josef Rákosník (oba Kroketový klub Métis). Výsledky nejlepších našich hráčů: 1.místo a první mistr republiky U17 Vojtěch Dušek, 2. místo Josef Rákosník, 4. místo Ondřej Simaichl a vítěz plate části Jan Dolejš. Všem zúčastněným hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci, protože všichni jste hráli a chovali se skvěle.

Školka

Výuka v Métis začíná každý den v devět hodin ráno. Mezi osmou a devátou hodinou funguje ranní družina pro žáky školky a prvního stupně.

Typy:

Dopolední školka

Příchod dětí do školky je možný mezi 800 a 900 ráno. V dopolední školce probíhá většina vzdělávacích aktivit, je zde méně času věnováno relaxačním činnostem. Dopolední školka je ukončena obědem v čase 1230 – 1300.

Celodenní školka

Probíhá v čase 900 – 1700 hod. Počítá s celodenním zaměstnáním dítěte tak, aby byl maximálně efektivně využit čas, který dítě ve školce stráví, ale zároveň nedocházelo k jeho přetěžování.

900-1030 ranní kroužek – společné zahájení dne, navazuje ranní vzdělávací program podle tematického rozvrhu
1030-1100 dopolední svačina
1100-1200 sportování podle počasí venku nebo v tělocvičně
1200-1230 oběd
1230-1330 relaxace, společná četba, volná hra
1330-1500 odpolední vzdělávací program podle tematického rozvrhu
1500-1530 odpolední svačina
1530-1700 pohybové aktivity podle počasí v tělocvičně nebo na školní zahradě
1300-1700 probíhají kroužky podle zájmu rodičů

Tematický rozvrh

Ve školce je vzdělávací obsah rozdělen do pěti oblastí a každé z nich je věnován jeden den v týdnu:

• Počtářský den – zahrnuje nejen matematiku, ale i logiku, prostorovou orientaci a další související oblasti
  • Jazykový den – je věnován rozvoji komunikačních dovedností, dramatické výchově, seznamování s jazykem českým a anglickým
  • Objevitelský den – patří zejména přírodním vědám od botaniky, přes zoologii, fyziku, chemii až ke geologii a astronomii
  • Výtvarný den – měl by se spíše jmenovat estetický, protože během něj se děti věnují nejen výtvarné činnosti, ale i hudbě, pohybově-estetickému vyjádření atd.
  • Pracovní den – den šikovných rukou. Děti rozvíjejí jemnou motoriku. Sem patří tkaní, vyšívání, modelování, stříhání,… ale i práce na školní zahradě, péče o rostliny apod.

Během ranního i odpoledního vzdělávacího programu pracují děti individuálně nebo ve skupinách, samostatně nebo pod vedením učitele – vše v závislosti na náročnosti tématu, pokročilosti dítěte a jeho potřebách.

Děti v rámci školky tráví hodně času venku. Nejen v době vycházek a sportování, ale podle počasí a tématu i během ranního a odpoledního vzdělávacího programu.