Úvodní strana » Galerie » Školní rok 2023 - 2024 » Škola v přírodě 2024

Škola v přírodě 2024

Škola v přírodě - Pondělí
Po příjezdu jsme se ubytovali, najedli, rozdělili do týmů, vytvořili vlajky a pořádně se provětrali na hřišti. Specialitou večera bylo pozorování noční oblohy s "inženýrem Stejskalem" :) 


Úterý:
Ráno jsme se probudili do chladna. Zahřátí při běhu byla jasná volba. Celý den se poté nesl v duchu sportovních aktivit a nakonec lesní hra na schovávanou.


Středa a Čtvrtek:
Středa patřila zejména celodennímu výletu. Ten se započal hned v Plánici, kde je muzeum Františka Křižíka. Tam jsme viděli obloukovou lampu "v akci" a slyšeli mnoho zajímavých informací od milé paní průvodkyně. :-) Pak se pokračovalo k rybníku Hnačov a pomalu zpět do našeho útulného penzionu s výbornou kuchyní. A večer přišla bojovka odehrávající se v lesíku hned vedle hřbitova. Žáci 9. třídy se postarali o slušný počet nočních výkřiků vyděšených účastníků výpravy. Všichni se ale vrátili ve fyzickém i duševním zdraví do penzionu.
Ve čtvrtek dopoledne týmy stavěly přístřešky pro přežití a po obědě následovala závěrečná hra týmů, kdy úkol zněl jasně: "ubránit si svoji vlajku před útokem jiného týmu.
V závěru bych rád upozornil - v galerii si všimněte hamburgerů, které nám byly naservírovány ve čtvrtek k večeři. A abychom si užili večer dostatečně, čekalo nás ještě opékání špekáčků a opět astronimické okénko s "inženýrem Adamem Stejskalem" a jeho teleskopem. (V galerii vidíte také fotku z hledáčku teleskopu.