Školní družina

Družina realizuje výchovně vzdělávací činnost ve výchově mimo vyučování formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností; umožňuje žákům přípravu na vyučování.

• odpočinkové činnosti - mají odstranit únavu,zařazují se nejčastěji po obědě, popř. ráno pro žáky, kteří brzy vstávají a dále dle potřeby kdykoliv během dne.
  • rekreační činnosti - slouží k regeneraci sil, převažuje v nich odpočinek aktivní s náročnějšími pohybovými prvky. Hry a spontánní činnosti mohou být rušnější.
  • zájmové činnosti - rozvíjejí osobnost žáka, umožňují žákům seberealizaci i další rozvoj pohybových dovedností a poznání.
  • příprava na vyučování zahrnuje okruh činností související s plněním školních povinností, není to však povinná činnost ŠD.

Rámcový režim dne ŠD

• 8:00 - 8:50 - příprava žáků na vyučování, hry
  • 12:40 - 14:45 - konec dopoledního vyučování, hygiena, odpočinkové činnosti (hromadné nebo jiné dle individuálního přání)
  • 14:45 - 17:00 - rekreační a zájmová činnosti, pobyt venku, vycházka, hygiena, odchody žáků, příprava žáků na vyučování